بی عنوان

چنین گفت موبد که مرده بنام به از زنده دشمن بدو شادکام

بی عنوان

چنین گفت موبد که مرده بنام به از زنده دشمن بدو شادکام

بی عنوان


۱ مطلب در فروردين ۱۳۸۹ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

شاید برای بعضی هنوز فهم این نکته غامض باشد که آنچه موجب عدم سازش انقلاب اسلامی با غرب می‌شود چیست و چرا مقابله با غربزدگی طی 32 سال انقلاب به تبع مفاهیم اسلامی همچنان به‌عنوان سرفصل از سوی نظام دنبال می‌شود و چرا جریان اصلاحات که با شعار آزادی و با محتوای نسبتا مخفی لیبرالیسم، در سال 76 قوه مجریه کشور را به دست گرفت به مرور اقبال خود را نزد بدنه مردم از دست داد.

***

«میدونی خدا چرا منو از بهشت اخراج کرد؟ چون من دوستش داشتم و عاشقش بودم. اون منو به‌خاطر همین مجازات کرد و به جهنم فرستاد...» 

جمله بالا دیالوگی در یکی از تاثیرگذارترین سکانس‌های سریال supernatural است که از شبکه cw آمریکا وابسته به کمپانی صهیونیستی برادران وارنر پخش می‌شود و متاسفانه می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت به زبان فارسی و با یک تلفن مجموعه آن را در منزل تحویل بگیرید! سریال «ماوراءالطبیعه»، با پردازشی ظریف و ظاهری لفیف در ژانر وحشت و حادثه‌ای، با هدف ترویج شیطان‌پرستی تولید شده و پرداخت آن به قدری دقیق است که حتی می‌تواند در بدنه تحصیلکرده یک کشور مسلمان هم تاثیر غیر‌قابل جبرانی بگذارد، طوری که ضرر انحرافات علنی مجموعه در مقابل تاثیرات ضمنی آن بر ناخودآگاه مخاطب، ناچیز است.داستان سریال، قصه زندگی 2 برادر به نام‌های «سم» و «دین وینچستر» است که در کودکی مادرشان به دست شیطان کشته می‌شود و به همراه پدر تصمیم به نجات مردم و گرفتن انتقام از شیاطین و نبرد با اساطیر و خدایان منفی می‌گیرند! پدر در ابتدا ناپدید و در طی داستان می‌میرد. پس از آن داستان از حالت شخصی بیرون آمده و همان قصه همیشگی خیر و شر و نجات دنیا را دنبال می‌کند! در 2 فصل آغازین شما قواعد بازی را می‌آموزید و تقریبا از فصل سوم داستان اصلی شروع می‌شود. دنیایی را تصور کنید که خدا در آن در بهترین حالت مرده و این لوسیفر یا همان شیطان است که حتی مردگان را از آخرت باز می‌گرداند و قدرت برتر روی زمین به حساب می‌آید! فرشتگان که همگی فرزندان خدا هستند و رتق و فتق امور دنیا را بر عهده دارند از این کار خسته شده‌اند و تصمیم به برپایی قیامت می‌گیرند اما شیطان با ظاهری نه چندان منفور آنها را شکست می‌دهد و فرشتگان دنیا را ترک می‌کنند. هیچ نیروی خیر برتری وجود ندارد و این شیطان است که حتی بر آخرت حکومت می‌کند!  

  • محمد صادق حاج صمدی